Chtějte o svátcích mlsat zdravěji

Advent a Vánoce jsou svátky, kdy naše těla dostávají pořádně zabrat. Teď vám ale poradíme, jak to udělat, abyste si v lednu mohli sami sebe stále vážit. A to i doslova. 😉 Letošní Vánoce mohou být přitom stejně dobré, ale přesto o chlup zdravější. O čem že mluvíme? Řeč bude o cukroví.

 

Inu znáte to, vánoční oslavy, firemní večírky, sešlosti přátel a rodiny… všude na nás teď číhá cukroví. Navíc, kdo by si bez něj dokázal tu správnou vánoční atmosféru představit?! My rozhodně ne. Proto hledáme zdravější alternativy. Jako je cukroví, které je složením daleko blíže tomu, čemu věříme.

Takže základní myšlenka je zhruba takováhle: cukroví s tunou cukru a bílé mouky pro naše zdraví není úplně to pravé. Naopak cukroví ze špaldové, pohankové nebo kokosové mouky, které dosladíme třeba takovým datlovým sirupem, to už je ovšem jiná.

 

Rozlučte se s pšeničnou moukou a bílým cukrem

Základem je nahradit obyč mouku. Jistě, Vánoce mají být bílé, ale v případě mouky na to snad raději zapomeňte. Hledání alternativ může být přitom dobrá zábava, protože těch zdravějších variant se na trhu vyskytuje docela dost. Místo pšeničné mouky zvolte letos třeba mouku špaldovou, která znavenému tělu dodá hořčík a vápník. Nebo vezměte pohankovou, posiluje cévní systém a neobsahuje lepek. Náš favorit je ovšem mouka kokosová, protože jí je vlastní vysoký obsah vlákniny.

A cukr.. v cukroví, jasně, vždyť se to podle toho tak i jmenuje. Ale tradiční cukr, který si v posledních letech právem vysloužil přezdívku “bílý zabiják”, by zasloužil… nahradit! Jenom ne třtinovým, to je z louže pod okap. Raději směle sáhněte po medu, kvalitním javorovém nebo datlovém sirupu a tím prokážete vašemu metabolismu daleko lepší službu.

A do třetice, spolu s bílou moukou a cukrem řekněte pápá i ztuženým tukům. Nebojte se experimentovat a zkouste letos recepty, které se bez tuků obejdou úplně. A pokud už se přece jen rozhodnete péct druh, kam tuk prostě patří, použijte raději trochu poctivého másla nebo olivového oleje.

 

Takže jak říká náš šéfkuchař Ondřej: „A pak že se o Vánocích nedá udržet zdravej lajfstajl!“ 😉

 

Závěrem snad už jen, že když si s něčím nebudete vědět rady, tak se prostě přijďte poradit k nám! To platí i v případě, že se vám v tom předvánočním shonu nebude chtít vařit, tak to úplně chápeme. Skočíte do bistra na jídlo, nebo si ho objednáte rozvozem a aspoň na chvíli vás rozmazlíme nekompromisní kvalitou. Protože za tu… u nás ručíme!

Jo a samozřejmě nám nezapomeňte posílat fotky vašeho zdravějšího cukroví, my naoplátku v příštích dnech nasdílíme pár vychytaných receptů.

Tak zatim!

#jimzdrave #zazdravevanoce #nutricbistro

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.