Projekt „Jedu na tuky“ – unikátní proměna Petra a Julie

Dá se zhubnout a vylepšit zdraví s pomocí dobře postavené stravy a životosprávy? Jak velký význam má kvalita potravin? Diskutovat o tom můžeme do nekonečna. Jedna věc je však nezpochybnitelná a tou je osobní zkušenost. Proto se Petr a Julie z Nutric bistra rozhodli na 3 měsíce změnit jídelníček a životní styl a podělit se o výsledky v unikátní proměně „Jedu na tuky“.

S kůží na trh

Petr půjde cestou low-carb ketogenické veganské stravy a Julie low-carb ketogenické paleo stravy. Většina jídel a surovin bude z Nutric kuchyně nebo e-shopu, takže v top kvalitě. Jídelníčky bude sestavovat Julie za Paleo Zdravě. Součástí proměny bude také pravidelně cvičení v CrossFit HomeTown, kde se o ně postará šéftrenér a majitel Jakub Hanzlík, který jim připravuje tréninkový plán a dohlíží na trénink. Shrnuto a podtrženo, nechtějí kázat vodu a pít víno a to se cení! Tak uvidíme, jak jim to půjde. Sledovat je můžete na Instagramu:

https://www.instagram.com/p/BHiBx3aj2Ag/

 

 

 

Proč to dělají?

Cílem celého experimentu je zjistit, co taková strava opravdu s lidským tělem udělá. Oba budou detailně zaznamenávat řadu tělesných parametrů (měření na InBody, krevní testy, obsah ketonů v krvi i v moči, testy fyzické kondice, atd.) a zapisovat své subjektivní pocity v průběhu celého experimentu. Všechny vstupní hodnoty nám prozradí v příštím článku. Ano, prý i Julie prozradí svou váhu 🙂 Společně pak budeme sledovat vývoj měřených hodnot a všechny jejich úspěchy i průšvihy.

Jaké jsou jejich cíle?

Oba mají dost odlišné výchozí podmínky a výrazně jiné pojetí výživové části své proměny. A proto i jejich cíle a očekávání budou trochu jiné.

Julie chce vyrýsovat postavu a nabrat svalovou hmotu v ketóze.

Petr se chce zbavit podkožního a viscerálního tuku, vylepšit celkový zdravotní stav, zachovat svalovou hmotu a to vše na čistě rostlinné stravě.

Krom osobních cílů mají ale v tomto experimentu ještě další ambice. Zodpovědět otázky, které souvisejí s alternativním výživovým přístupem a změnou v životě obecně.

  • Půjde to vše skloubit s běžným denním životem vytíženého člověka?
  • Jak se úprava životosprávy projeví v tělocvičně?
  • Bude fungovat ketóza bez živočišných potravin?
  • Jak se budou měnit hodnoty vitamínu B12 u Petra?
  • Jaký to bude mít dopad na jejich psychiku?

V druhém článku si blíže představíme jejich výživový a tréninkový plán a taky jak vypadaly jejich vstupní naměřené hodnoty.

 

No Comments

Post a Comment