Máte rádio víno? Vyzkoušejte to autentické

Autentické víno Nestarec “Když mám tekutou révu, tak věnuji se zpěvu a život krutý – lepší je”. Že se se slovy písně z oblíbeného muzikálu Noc na Karlštejně plně ztotožňujete? V tom případě pro vás máme tip na opravdu výjimečnou tekutou révu, za jejímž vznikem stojí sdružení Autentistů. Nebojte, nejedná se o žádnou sektu, nýbrž o spolek moravských vinařů, kteří se rozhodli dělat víno trochu jinak. A lépe. Vytvořili tak tzv. autentická vína, která jsou často označována i jako bio vína. Teď už možná začínáte tušit, odkud vítr vane.

 

Při pěstování révy jsou respektována pravidla ekologického zemědělství, neaplikují se hnojiva ani herbicidy, do vín není přidávána sacharóza a je regulováno i množství oxidu siřičitého. To ale zdaleka není všechno. Autentisté věří, že vína se mají dělat srdcem. A rukama. Proto je naprosto vyloučen jiný než ruční sběr. U autentických vín je důležitá kvalita, ne kvantita. Byl tedy stanoven i maximálně výnos. Ten nesmí překročit 50 hektolitrů z hektaru. Takže voilà, máte před sebou víno té nejvyšší kvality. Z něj zaručeně žádný bolehlav nehrozí.

 

A kam pro autentické víno? Přece k nám do Nutric bistra. Už asi víte, že kvalita je pro nás na prvním místě. Proto jsme do nabídky zařadili i autentická vína. Ta naše pocházejí z dílny (resp. z vinařství) Milana Nestarce, jehož hlavním mottem je “víno z hroznů, nic víc”. A ne jen tak ledajaké víno. Vína Nestarec se mohou pochlubit nejen výbornou chutí, ale také zajímavými a neotřelými názvy. Mezi zástupce bílých vín, které lze u nás v bistru zakoupit, patří Běl, Podfuck nebo Love Me Hate Me, z těch červených jsme pro vás vybrali vína Maniac nebo Nach. Tak tedy na zdraví!

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.