Vybavení kuchyně

Samotné vybavení kuchyně může hodně prozradit o kvalitě a typu jídel, které v ní budou vznikat. A proto vás chceme seznámit se zařízením, které pomáhá našim kuchařům. V jednoduchosti je krása, takže používáme jen to nejnutnější, co je pro šetrnou přípravu chutných a zdravých jídel potřeba.

Sporák

Sporák je základ při tepelné úpravě jídla. Umožňuje vařit, dusit, restovat, zatáhnout maso na pánvi a spoustu dalšího. My jsme vybrali 6ti hořákový plynový sporák Imperial.

sporak nutric

 

Konvektomat

Konvektomat produkuje suché a vlhké teplo nebo jejich kombinaci. Umožňuje přesnou kontrolu nad mírou vlhkosti a to v širokém rozpětí teplot. Je velmi všestranný, zvládá pečení, smažení, grilování, vaření v páře nebo blanšírování, takže zastane práci několika zařízení a tím nám ušetří místo v kuchyni. Jeho hlavní výhoda ale spočívá v tom, že umožňuje šetrnější způsoby úpravy jídel za nižších teplot. Pomůže nám tak zachovat vyšší nutriční hodnotu potravin a docílit lahodnější chuti v porovnání s běžnými způsoby tepelné úpravy. Nám bude sloužit elektrický konvektomat Lainox.

konvektomat nutric

Kuchyňský robot

Efektivní kuchyň potřebuje robota, co zvládne šlehání, mísení, hnětení, mixování, strouhání nebo mletí masa, ořechů a semen, aby se mohl plně věnovat dolaďování chutí, což žádný přístroj nezvládne. Našim multifunkčním pomocníkem je ETA Gratus Maxipasta.

robot nutric

 

Mixér

Výkonný mixér je výborný pomocník zejména pro přípravu RAW pokrmů. Zpracuje studené, vlažné ale i horké, takže se bude účastnit přípravy RAW dezertů, zeleninových polévek a různých omáček. Nám bude sloužit vysokootáčkový ETA Vital Blend.

mixer nutric

 

 

Nádobí

Záleží nám na tom, aby se u nás cítili doma jak příznivci paleo, tak vegani. Proto používáme oddělené nádobí pro práci s živočišnými i rostlinnými potravinami.

Co v naší kuchyni nenajdete?

Toustovače, vaflovače a podobné speciality nepotřebujeme, výrobky z rafinované pšeničné mouky nevedeme. Fritéza má do naší kuchyně zákaz vstupu také. Zakládáme si na kvalitě surovin, které používáme a fritéza nám neumožní je upravovat šetrně. Nenajdete u nás ani mikrovlnnou troubu. Žádné přihřívání nebo práce s polotovary. U nás jsou jídla vždy z kvalitních surovin a čerstvá.

2 komentáře
 • Lenka
  Odpovědět

  Dobrý den,
  jsou obaly, které používáte na rozvoz jídla, kompostovatelné?
  Děkuji za informace a přeji hezký den
  Lenka Murmaková

  3.6.2016 at 7:37

Post a Comment